Maisto priedai
Maisto priedai gali suteikti patiekalams, gaminiams ilgesnį galiojimo laiką, subtilesnį skonį bei atskleisti kitas gerąsias jo savybes. UAB „Baltvita“ maisto priedai yra labai įvairūs, kad be jokio vargo turėtumėte rasti tai, ko reikia Jūsų asmeniniams bei verslo poreikiams patenkinti.
Maisto priedai skirti norint išlaikyti, sustiprinti ar susilpninti tam tikras maisto produkto savybes arba suteikti jam savybių, kurių jis natūraliai neturi.
Stabilizatoriai
Emulsikliai ir stabilizatoriai (E400–E499, E1400–E1499) padeda maisto produkte sudaryti ar išlaikyti dviejų ir daugiau nesimaišančių medžiagų (pavyzdžiui, aliejaus ir vandens) pastovų mišinį.
Raugai
Tai mikroorganizmų, dažniausiai mielių ir bakterijų, mišiniai, naudojami įvairiems maisto produktams ir gėrimams fermentuoti. Galimi duonos raugai, jogurto kultūros raugai, raugai probiotikai ir t.t.
Fermentai
Fermentai – tai baltymai, kurie veikia kaip biologiniai katalizatoriai. Jie pagreitina chemines reakcijas gyvose ląstelėse ir padeda joms vykti daug greičiau (nei būtų įmanoma be jų). Taip pat jie padeda skaidyti maistines medžiagas į mažesnes molekules, kurias organizmas gali lengviau įsisavinti.
Antibiotikų likučių žaliaviniame piene nustatymo testai
Antibiotikų likučių žaliaviniame piene nustatymo testai yra svarbi maisto saugos dalis. Šie testai padeda užtikrinti, kad į maisto produktų tiekimą nepatektų pienas, kuriame yra antibiotikų likučių.
Maisto pramonės versle taip pat naudojami ir imunologiniai testai. Testai pagrįsti antikūnų, kurie jungiasi su tam tikrais antibiotikais, naudojimu. Jei piene yra antibiotikų likučių – antikūnai su jais susijungs ir sukels matomą reakciją. Imunologiniai testai yra greiti ir tikslūs.
Mikrobiologiniai testai
Šie testai pagrįsti bakterijų, jautrių antibiotikams, naudojimu. Jei piene yra antibiotikų likučių – bakterijos neaugs. Mikrobiologiniai testai yra tikslesni nei imunologiniai testai, tačiau jie gali užtrukti ilgiau ir būti sudėtingesni.
Mėsos kultūros priedai
Mėsos kultūros maisto priedai yra medžiagos, kurios dedamos į mėsą, siekiant pagerinti jos skonį, spalvą, tekstūrą ar konservavimą. Kai kurie iš labiausiai paplitusių mėsos kultūros maisto priedų yra: nitritai ir nitratai, fosfatai, druska, cukrus, riebalai, antioksidantai ir t.t.
Dažikliai
Dažikliai (E100–E180) – suteikia maisto produktui spalvą. Tobulas pasirinkimas, kai gaminami unikalūs kulinariniai šedevrai. Sintetiniai dažikliai gaminami laboratorijoje. Jie dažnai būna ryškesnės spalvos ir stabilesni už natūralius dažiklius. Labiausiai paplitę ir naudojami dažikliai:
- FD&C raudonas Nr. 40: Šis dažiklis naudojamas tokiuose maisto produktuose kaip saldainiai, gėrimai ir kepiniai (siekiant suteikti gaminiui raudoną spalvą).
- Tartrazinas. Šis dažiklis naudojamas tokiuose maisto produktuose kaip saldainiai, gėrimai ir želė (norint suteikti geltoną arba žalią spalvą).
- Sunset Yellow FCF. Dažiklis naudojamas tokiuose maisto produktuose kaip saldainiai, gėrimai ir ledai (norint jiems suteikti oranžinę arba geltoną spalvą).
Maistinės aromatinės medžiagos
Maistinės aromatinės medžiagos (angl. food flavorings) naudojamos maisto ar gėrimų skoniui, kvapui ar aromatui pagerinti. Jos gali būti natūralios arba sintetinės kilmės. Maistinių aromatinių medžiagų naudojimo tikslai:
- Skonio pagerinimas. Aromatinės medžiagos gali pagerinti maisto ar gėrimo skonį, padaryti jį patrauklesnį.
- Kvapo pagerinimas. Jos gali suteikti maistui ar gėrimui malonų kvapą.
- Aromato Aromatinės medžiagos gali suteikti maistui ar gėrimui sultingą aromatą.
- Paslėpti kitus skonius. Šios medžiagos gali būti naudojamos siekiant paslėpti nepageidaujamus maisto ar gėrimo skonius.
- Suteikti maistui ar gėrimui pageidaujamą skonį Aromatinės medžiagos gali būti naudojamos norint suteikti maistui ar gėrimui skonį, kurio natūraliai jame nėra.
UAB „Baltvita“ maisto priedai atitinka visus standartus, yra aukščiausios kokybės, patikimi ir saugūs.